SQL Server 2008 de Tabloda Değişiklik Yapamıyorum. Yeni Tablo (Create Tablo Hatasını) veriyor

10. Temmuz 2011 00:42

Eğer bir sql server 2008 kullanıyor ve olıuşturduğunuz tabloda değişiklik yapınca kaydedemiyorsanız aşağıda anlatacağım adımları takip ediniz.

Tools (Araçlar) Menüsünden --> Options (Seçenekler) Penceresini açın. Sol  tarafta yer alan bölümlerden Designer (Dizayner) Bölümünü tıklayın. Daha sonra ekran çıkan "Prevent Saving changes that require table re-creation" seçeneğinin işrateini kaldırın. Hepsi Bu Kadar...

Kolay Gelsin

Abdullah KOÇ

Bilgisayar Mühendisi

 

Bu sorun oluşur: Engelle tablo re-creation gerektiren değişiklikleri kaydetme seçeneği etkinse ve tabloya aşağıdaki değişikliklerden birini veya birkaçını yapın:

  • Bir sütun Boşlara izin ver ayarını değiştirin.
  • Tablodaki sütun, yeniden sıralayın.
  • Sütunun veri türünü değiştirin.
  • Yeni bir sütun ekleyin.

Tablonun meta veri yapısını değiştirebilir ve sonra tabloyu kaydedin tablo değiştirdiğinizde, tablonun üstündeki bu değişikliklerden göre yeniden olması gerekir. Tablo re-creation ilgili olarak sırasında bu meta veri kaybına ve doğrudan veri kaybına neden olabilir. <a0>SQL Server Management Studio (SSMS) seçenekleri</a0> penceresinin <a1>Tasarımcısı</a1> bölümünde <a2>Engelle tablo re-creation gerektiren değişiklikleri kaydetme</a2> seçeneğini etkinleştirirseniz, "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata iletisini alırsınız.

Çıkmış Sorular

WEBŞUBEM

www.hakbil.com


Kategoriler